Dovednostní soutěž Raketová ruka uspěla

Dovednostní soutěž Raketová ruka uspěla

Od středy do pátku vždy před zápasem české mužské reprezentace měli návštěvníci možnost vyzkoušet rychlost svého hodu v rámci doprovodného programu Pražského Baseballového Týdne.

Za tyto tři dny si do Eagles Parku a na Tempo našlo cestu osmdesát dva dětí, převážně z českých baseballových a softballových klubů, aby si vyzkoušeli jak „raketovou“ ruku mají. Ačkoliv se jednalo o první ročník a vlastně první soutěž tohoto typu v České republice, tak jak dosažené výkony, tak i počet účastníku pořadatele mile překvapil. Vždyť vítěz kategorie U8 mix Matyáš Klimeš z Olympie Blansko dokázal hodit baseballový míček rychlostí 82 km/h ! Ani desetiletí vítězové svých kategorií Adriána Salabová ze Sokola Hluboká – 79 km/h a David Benda z Eagles Praha – 87 km/h se za své výkony nemusí stydět a český baseball i softball má nejen v nich velký potenciál do budoucna. Velmi sympatický výkon předvedli i dvojčata Viktorie a Veronika Grabowské, atletky z atletického klubu Atletika Jižní Města a také Eliška Pázlerová ze ZŠ Chodov, které si troufly poměřit své síly s baseballisty a softballisty.

Vyvrcholením celé akce mělo být sobotní vyhlášení vítězů, opět před zápasem českého týmu, které se však kvůli počasí neuskutečnilo. Nicméně diplomy a další drobná ocenění pro nejlepší budeme postupně posílat, respektive předávat zástupcům klubů, jejichž svěřenci se Raketové ruky zúčastnili.

Kompletní výsledky Raketové ruky naleznete zde.

Soutěž Raketová ruka se jeví jako další vhodný nástroj rozvoje baseballu. Soutěž v hodu na rychlost lze použít jak při klubových akcích (např. na závěr sezóny), nebo při náborech či akcích ve školách se kterými kluby spolupracují. A i proto KMR ČBA nyní pracuje na dokumentaci soutěže Raketová Ruka, aby se mohla stát dalším plnohodnotným rozvojovým nástrojem.


Aktualizováno: 27.06.2022