Troja Challenge – SaBaT rozhýbává Troju

Troja Challenge – SaBaT rozhýbává Troju

SaBaT Praha ve spolupráci s radnicí městské části Praha Troja připravil sérii zimních kondičních běhů Trojou – Troja Challenge. Pět zimních běhů v průběhu pěti měsíců mimosezónní přípravy otevřených pro trojské i mimotrojské sportovce a veřejnost.

Baseballisté SaBaTu se běhů účastní pravidelně, aby trenéři mohli sledovat, jak všichni doufáme, rostoucí výkonnost.

Profesionální časomíra každému účastníku na začátku změří jeho výchozí čas na tříkilometrové trati a při dalších bězích se může přesvědčit, jak se jeho obecná kondice tréninkem v čase mezi běhy zlepšuje.

Nedílnou součástí sportu, i toho rekreačního, je soutěžení, porovnávání. Sám se sebou a svými výsledky, ale i porovnáním s ostatními. Závody Troja Challenge jsou zaměřeny na srovnání obecné kondice mezi sportovci organizovanými ve sportovních klubech, ale i nadšených amatérů z řad veřejnosti. Pro sportovce samotné, ale i pro jejich trenéry bude zajímavé sledovat dopady zimní přípravy, neméně zajímavé ale bude i srovnání výsledků dětí napříč kluby a sporty.

 

V neděli 12. prosince se uskutečnil již druhý závodu ze série zimních běhů Troja Challenge. Tříkilometrovou trať tentokrát zvládl nejrychleji Matyáš Nováček ze SaBaTu, za 0:11:29,37. Strohé konstatování, které ale nevystihuje poselství Troja Challenge. To vystihují slova, která zazněla před startovním výstřelem - důležitý není dnešní absolutní čas, důležité je, aby každý ze závodníků svým časem v příštím závodu, překonal svůj starý čas.

Série běhů Troja Challenge chce zdůraznit význam systematické dlouhodobé péči o kondici. V každém věku, v každý okamžik můžeme něco udělat pro své zdraví.

Troja Challenge je jiným závodem pro každého, kdo má chuť být aktivní a poměřit své síly s ostatními. Nejstaršímu účastníkovi prosincového závodu bylo jednasedmdesát let, nejmladší běžkyni, Dorotce Hačecké, která se zúčastila dětského Adventního běhu na 200 metrů, bylo tři a půl.

 

Příští běh se uskuteční v neděli 9. ledna dopoledne v areálu SaBaT Troja, rádi přivítáme i baseballisty z jiných klubů, ať si můžeme vzájemně porovnat kondici svých svěřenců.

Zájemci se mohou přihlásit na https://sport-reg.cz/nova-registrace?zavod=846.


Aktualizováno: 16.12.2021